экология

есть зависимсоть между готовностью к экологическому развитию и уровнем развития страны.

ULM

Ukrainian lives matter. It’s very sad, when some totalitarian regimes treat they neighbours with common soviet past as traitors. Blame shifting only works in closed systems.

Temperance

Very important virtue. It’s not always necessary to be abstinent.

Володар мух

Є така хороша книга «Володар мух» написана британським письменником під впливом життя поряд з СССР. якщо дуже коротко, то діти потрапили на безлюдяний острів після авіакатастрофи, і з часом незалежна та сильна дитина залишилась ізольвана, бо всі діти були підкорені декількома садистичними дітьми, а декілька вбито. Книга страшна, але життя в любий тоталітарній країні ще страшніше, бо діти не здібні до самоорганізаціі навколо раціонального центру та не здатні протистояти садистичній мешності. «Хаппі єнд» настав коли на острів прийшли дорослі. Так от, нема нічого поганого в дорослих и і тому, щоб самому дорослішати.

Soviet woman

Soviet woman
It’s very interesting form of self identification. When women is theoretically free but still have to do all home work and additionally to this have to go to factory or other full time job for government.

безпека

Безпеку країні може забезпечити тільки відповідальна и честна внутрішня та зовнішня політика. Це складно та потребує нового підходу до взаємодії між людьми та принципово новго рівня контактів із зовнішнім світом.

радянська жінка

Нажаль достить мало материіалу українською щодо старшого покоління та феномену радянської жінки. В англомовній науковій літературі цей феномен достить добре розлянутий. Основним моментом є те, що Російська імерія була дуже патріархальною карїною і одразу після створення СССР керівництво здогадалося, що можна і жінок використовувати на заводах, та розгорнуло велику программу того, що жінка тепер вільна, але, нажаль її свобода звелась до того, що вона додатково до домашньго госопдарство, котре все так же було повністю на жінці, мале ще працювати на виробництві і їй довго пояснювали, що тепер вона сильна та незалежна. В цьому конфлікті ідентифікаціі ніхоте не намагався розібратися як і в багатьох других конфліктах, оскільки однією з цілей радянської прапаганди була тотальна «заплутаність» і конфліктність внутрішньго світу людини.

представьте

Представьте, что вы родились в тоталитарной стране. Представьте, что она состоит из братских республик и старшего брата. Представье, что она распалась на братские республики разных размеров. Представьте что ваша братская страна 16 лет фактически бореться со своим прошлым и старшим братом и все вас осуждают из братских республик, в основном потому, что те что поменьше уже давно в ЕС и НАТО, а остальных продолжают практиковать тоталитаризм. Представьте, что вашему старшему поколению старшый брат десятелетиями обещает, что все будет по старому, что это злые и обиженные революционеры, а теперь представьте, что соседняя тоталитарная братская республика тоже хочет избавиться от своего прдводителя и на улице люди протестуют. Представьте каким преданным и обиженным должен себя чувствовать человек родившийся в той давней тоталитарной стране и все эти десятилетия ждет ее возвращения и им продолжают обещать что вот-вот.